Меню

 

Вітають вас

Брати францисканці

на парафіяльному сайті!

Відеогалерея

Життя парафії

 

Транзітус – в м. Баранівці

 

 

«Будь прославлений, мій Господи, нашою сестрою тілесною Смертю,

якої жодна жива людина не може уникнути.

Біда тим, хто помре в смертельних гріхах.

Блаженні ті, кого знайде в Твоїй пресвятій волі,

тому що друга смерть їм не зробить шкоди.»

Св. Франциск, Пісня створінь

 

     Транзітус – це пам’ятка, яка пригадує смерть святого Франциска з Ассізі, який помер уночі 3 жовтня 1226 року, в капличці Порціункулі, колисці цілого ордену. Сім’я францисканська у всьому світі, за багатовіковою традицією, зустрічається в переддень урочистості святого Франциска під час цього богослужіння.

    Цього дня, а мабуть вечора, у францисканських храмах, францисканці та вірні беруть участь в богослужінні «транзітус» тримаючи запалені свічки, прислуховуються до слів про святого Франциска, а також опису його смерті. Також в цей день лунає спів про св. Франциска.

      Крім зовнішніх елементів, яких можна узріти 3 жовтня, також переживається глибокий внутрішній вимір, бо з однієї сторони схиляє до подяки за Франциска, нашого покровителя, але також пригадує, що смерть не є межею існування людини, але переходом із земного життя до вічного, саме, цим таємничим транзітус, мостом, який з’єднує наше життя на землі з тим, яке чекає нас в майбутньому.

    Гарне богослужіння збирає в наших храмах багато вірних, які прагнуть в деякій мірі товаришувати Францискові, брати участь в його переході. Сьогодні в нашому храмі в м. Баранівка зібралось близько 60 вірних (сестри-монахині із Новограда Волинського та Романова, братів та сестер ФОС із Першот-равенська, Полянок та Баранівки, і гостей з Криму та Києва) на спільне францисканське богослужіння «тран-зітус». Вігілійна Свята Меса, яку очолив бр. Вікторин, – настоятель парафії, впровадила нас в історичну подію, яка відбулась 800 років тому, тобто перехід нашого Отця Святого Франциска до небесного Отця. Опісля Святої Меси, відбулося богослужіння «транзітус». Вірні разом із братами-францисканцями тримаючи в руках запаленні свічки, переживали блаженну смерть св. Франциска в молитві та співі.

 

 

                   

 

 

Сторінку Парафії Св. Станіслава, єпископа і мученика, редагує бр. Мирон Шалавінський ofm