ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4


ІСТОРІЯ

Історія парафії

         Баранівка – мiсто районного значення. Перші згадки припадають на 1588 рік. Баранівський район розташований у Житомирській області, знаходячись у межах історичного регіону Поділля, охоплює територію близько 1000 км2 і був утворений 1923 року. Головною річковою артерією Баранівщини є річка Случ, але загалом на території району є 13 річок басейну Дніпра. По території Баранівського району проходить залізниця Новоград-Волинський – Шепетівка. На території району є поклади корисних копалин: будівельні матеріали (граніти, каолін, глини, піски, лімоніти) та торф. На базі місцевих сировинних ресурсів розвинута фарфоро-фаянсова та скляна промисловість. Спеціалізація сільського господарства – рослинництво льонарське, картоплярство та тваринництво м’ясо-молочного напрямів. Територія Баранівського району доволі бідна ґрунтами для ведення сільськогосподарської діяльності, тому з давніх часів ця територія була одним з центрів ремісництва. У XIX ст. нинішня територія Баранівського району стала одним з центрів виробництва фарфорової продукції. На території району розташоване місто Баранівка, 5 селищ міського типу (Полянка, Першотравенськ, Довбиш, Мар’янівка, Кам’яний Брід) та 57 сіл. В адміністративному відношенні район складається з 1 міської, 5 селищних та 15 сільських рад. Баранівка є центром виробництва фарфорової продукції. У місті розташований музей фарфору.

            На її території проживає близько 6000 осіб, з них близько 250 віруючих католиків. На початку 90-х років вірні збиралися на Богослужіннях в шалаші біля цвинтаря, а пізніше в ново вибудуваній каплиці. Завдяки бр. Владиславу Станіславу Широкорадюку, настоятелю парафії в Полонному (тепер єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії), поруч з цвинтаром возвеличувався храм, котрий освячено 29 жовтня 1994 року Житомирським Ординарієм – єпископом Яном Пурвінським. Будинок новіціату почав будуватися також завдяки бр. Владиславу Станіславу Широкорадюку, далі керував тією будовою бр. Франциск Ботвіна.

         16 червня 1997 року Генеральний Дефінітор Ордену Братів Менших – бр. Емануїл Гошко освятив ново вибудуваний новіціатський дім.

          24 липня 1997 року Провінціал Краківської Провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії бр. Чеслав Ґнєцкі видав декрет і канонічно затвердив Дім Братів Менших в Баранівці, а 5 вересня цього ж року Генеральний Міністр Ордену Братів Менших бр. Джакомо Біні своїм декретом затвердив Новіціат Кустодії Св. Архангела Михаїла.

           Брати з Баранівки, окрім власної парафії, обіймають душпастирською опікою ще декілька доїздових парафій.

Храмове свято

18 вересня – Св. Станіслава Костки – покровителя храму.

Свято новіціатської каплиці

17 вересня – Стигматів св. Франциска Ассізького.


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)